021-78409
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجوی پیشرفته
فروشگاه قطعات و لوازم جانبی صوتی تصویری
در گلدتکنیک ، با اطمینان کامل دستگاه خود را با هر برندی به ما بسپارید و در کمترین زمان ، بهترین کیفیت تعمیرات را دریافت نمایید
آرشیو بلاگ
مراقبت از تلویزیون

نحوه نگهداری و مراقبت از تلویزیون

 

پاکننده صفحه

 

مراقبت و نگهداری از تلویزیون ها، علاوه بر صرفه جویی در هزینه تعمیر تلویزیون و تعویض قطعات، باعث افزایش طول عمر آنها می شود.

شما میتوانید با رعایت نکات ساده و انجام برخی کارهایی که ممکن است از نظر شما بی اهمیت باشد،باعث جلوگیری از مشکلات بزرگی در تلویزیون شود.

شرایط نگهداری از تلویزیون:

در صورت عدم تماشای تلویزیون آن را خاموش کنید

تلویزیون خاموش

چرخه عمر دستگاه تلویزیون حدود ۶۵ هزار ساعت است. اگر هنگام استفاده از تلویزیون کار دیگری انجام می دهید  و دستگاه صرفا در حال مصرف انرژی هست،پس طول عمر تلویزیون شما در حال کاهش است و شاید بعد از حدود ۲ سال مجبور به تعمیر یا تعویض آن شوید، در صورتی که می توانید به سادگی با خاموش کردن تلویزیون در صورت عدم نیاز به آن از این امر جلوگیری کنید.

پس از خاموش کردن تلویزیون توسط ریموت کنترل یا دستی، دستگاه به حالت استندبای می رود و برای خاموش شدن کامل آن باید اتصال برق را نیز توسط محافظ قطع نمایید.

 جهت مراقبت بیشتر، پس از 2 الی 3 ساعت استفاده از دستگاه، آن را به مدت 10 الی 15 دقیقه خاموش نمایید.

استفاده از تنظیم کننده یا محافظ ولتاژ

محافظ برق

 ولتاژ معمولاً در هر زمان که قطعی برق اتفاق می‌افتد به طور ناگهانی قطع می شود، اما نوسانات ولتاژ ممکن است حتی در صورت قطع نبودن برق یا در هنگام رعد و برق نیز اتفاق بیفتد، پس مراقب کم و زیاد شدن های شدید ولتاژ باشید که تا حد زیادی به دستگاه های الکترونیکی شما آسیب می رساند.
استفاده از محافظ و تنظیم کننده ولتاژ نه تنها از تلویزیون بلکه از سایر تجهیزات الکترونیکی نیز مراقبت می کند.
پس بهتر است از محافظ ولتاژ که یک وسیله کاملاً به صرفه است استفاده کنید.

تنظیمات مناسب روشنایی و کنتراست

کنتراست و روشنایی

سطح روشنایی تلویزیون در وضعیت حداکثر خود می‌تواند عمر دستگاه را کاهش دهد. از روشنایی بیش از حد صفحه که باعث خستگی چشم نیز می شود خودداری کنید. بهتر است روشنایی در سطح متوسط باشد.

سطح بالای کنتراست صفحه به دلیل پردازش با قدرت بیشتر باعث کاهش طول عمر پنل شده و کیفیت تصویر در طی چند ساعت کاهش می‌یابد. توصیه می شود که سطح کنتراست را هر از گاهی تغییر دهید.

تلویزیون را در جای مناسب قرار دهید

مکانی که تلویزیون در آن قرار میگیرد بسیار مهم بوده و یکی از نکات مراقبت از تلویزیون می باشد.

بهتر است تلویزیون نزدیک پنجره شومینه شوفاژ و ... قرار ندهید، زیرا نور و گرمای شدید خورشید و وسایل گرمایشی موجب آسیب به دستگاه میشود. همچنین گرد و غبار چوب، خاکستر نیز طول عمر دستگاه را کاهش می دهد.

همینطور تلویزیون به فضای مناسب برای تهویه نیاز دارد و به دلیل مقدار بالای برق مصرفی و گرمای تولیدی زیاد توسط تلویزیون بهتر است آن را در فضای مناسب و بدون رطوبت قرار دهید تا هنگام خاموش کردن، تلویزیون خود به خود خنک شود.

شما با دور نگهداشتن اشیا  تیز از تلویزیون و استفاده از محافظ صفحه باعث جلوگیری از آسیب جدی به دستگاه می شوید، زیرا اشیای تیز باعث شکستگی صفحه نمایش می شوند که تعمیر آن هزینه بالایی دارد، ولی محافط صفحه از این آسیب جلوگیری میکند.

همواره دستگاه تلویزیون را تمیز نگه دارید

پاکننده صفحه

تمیز نگه داشتن و پاک کردن گرد و غبار تلویزیون بسیار ضروری است.برای تمیز کردن تلویزیون حتما از پاک کننده های ضد الکتریسیته و پارچه های مخصوص صفحه نمایش استفاده نمایید.

گرد و غبار نه تنها برای صفحه نمایش مضر است، بلکه با تاثیر منفی بر روی قسمت های داخلی دستگاه می تواند سبب کندی پاسخ تلویزیون شود.

 

 
پایه دیواری
پایه دیواری تلویزیون

پایه دیواری (براکت) 

واژه براکت (Bracket) کاربردهای مختلفی دارد و عموما در صنایع به انواع نگهدارنده هایی که حداقل دو شی یکسان یا مختلف را به یکدیگر متصل می نمایند اطلاق می گردد. با ورود انواع تلویزیون و مانیتور های تخت به عرصه زندگی مردم و همچنین لزوم استفاده بهینه از فضای موجود یا زیبایی محیط سبب گردیده تا نصب تلویزیون و مانیتور به دیوار و سقف بسیار رایج گردد.

انواع براکت عبارتند از:
● براکت دیواری  TV wall mount
● براکت سقفی یا پایه سقفی Ceiling Mount
● براکت متحرک
● پایه ایستاده ال سی دی یا استند متحرک تلویزیون TV Mobile Cart

 

با مشاهده تنوع محصولات پایه دیواری، مناسب ترین آن را بر اساس سایز و فضای نصب، انتخاب نمایید.